Barossa and Gawler Tennis

Division One
Nanjing Night Net

Lyndoch Gold 5-5-74 def by Vine Vale 11-11-92.

Jenner, Brett; Earl, Logan (LG) 8 v Dahlitz, Wade; Hage, James (VV) 9; Powell, Sam; Pretlove, Zak (LG) 9 v Absolom, Nathan; Neldner, Lachlan (VV) 4; Koch, Emily; Fromm, Carlene (LG) 0 v Samain, Megan; Herrera, Vanessa (VV) 9; Fromm, Jessica; Earl, Morghan (LG) 7 v Hooper, Natalie; Karvouniaris, Sarah (VV) 9.

Jenner, Brett (LG) 4 v Dahlitz, Wade (VV) 6; Earl, Logan (LG) 1 v Hage, James (VV) 6; Powell, Sam (LG) 6 v Absolom, Nathan (VV) 3; Pretlove, Zak (LG) 3 v Neldner, Lachlan (VV) 6; Koch, Emily (LG) 4 v Samain, Megan (VV) 6; Fromm, Carlene (LG) 6 v Herrera, Vanessa (VV) 7; Fromm, Jessica (LG) 6 v Hooper, Natalie (VV) 2; Earl, Morghan (LG) 6 v Karvouniaris, Sarah VV) 1.

Jenner, Brett; Powell, Sam (LG) 2 v Dahlitz, Wade; Absolom, Nathan (VV) 6; Earl, Logan; Pretlove, Zak (LG) 4 v Hage, James; Neldner, Lachlan (VV) 6; Koch, Emily; Fromm, Jessica (LG) 1 v Samain, Megan; Hooper, Natalie (VV) 6; Fromm, Carlene; Earl, Morghan (LG) 7 v Herrera, Vanessa; Karvouniaris, Sarah (VV) 6.

Kapunda 16-16-110 def Lyndoch Blue 0-0-41.

Christley, Thomas; Matters, David (K) 9 v Liebelt, Edward; Carmody, Alan (LB) 7; Matters, Michael; Prior, Grant (K) 9 v Williams, Dave; Broadhead, Joel (LB) 5; Daniel, Karen; Gerhardy, Mandy (K) 9 v Jenner, Sharon; Crouch, Anne (LB) 3; Mickan, Helen; Johnson, Sarah (K) 9 v Cocks, Karen; Sumpton, Julie (LB) 4.

Christley, Thomas (K) 6 v Lane, Andrew (LB) 2; Matters, Michael (K) 6 v Carmody, Alan (LB) 3; Matters, David (K) 6 v Williams, Dave (LB) 2; Prior, Grant (K) 7 v Broadhead, Joel (LB) 5; Daniel, Karen (K) 6 v Jenner, Sharon (LB) 1; Gerhardy, Mandy (K) 6 v Crouch, Anne (LB) 0; Mickan, Helen (K) 6 v Cocks, Karen (LB) 2; Johnson, Sarah (K) 6 v Sumpton, Julie (LB) 0.

Matters, Michael; Matters, David (K) 7 v Lane, Andrew; Carmody, Alan (LB) 6; Christley, Thomas; Prior, Grant (K) 6 v Williams, Dave; Broadhead, Joel (LB) 1; Daniel, Karen; Mickan, Helen (K) 6 v Jenner, Sharon; Sumpton, Julie (LB) 0; Gerhardy, Mandy; Johnson, Sarah (K) 6 v Crouch, Anne; Cocks, Karen (LB) 0.

Xavier Saints 6-6-82 def by Nuriootpa 10-10-92

McGee, Damian; Buckby, Roger (XS) 8 v Reincke, Alex; Pope, Nathan (N) 9; Polito, Robert; Roe, Daniel (XS) 4 v Smith, Graham; Reincke, Patrick (N) 9; Leeflang, Melanie; Polito, Jayne (XS) 5 v Falkenberg, Kylie; Crowhurst, Annie (N) 9; Fisher, Karen; Molloy, Heidi (XS) 7 v Marschall, Gabrielle; Hinderwell, Vicki (N) 9.

McGee, Damian (XS) 4 v Reincke, Alex (N) 6; Buckby, Roger (XS) 0 v Pope, Nathan (N) 6; Polito, Robert (XS) 3 v Smith, Graham (N) 6; Butcher, Wayne (XS) 3 v Reincke, Patrick (N) 6; Leeflang, Melanie (XS) 6 v Falkenberg, Kylie (N) 1; Polito, Jayne (XS) 7 v Crowhurst, Annie (N) 6; Fisher, Karen (XS) 6 v Marschall, Gabrielle (N) 1; Molloy, Heidi (XS) 4 v Hinderwell, Vicki (N) 6.

McGee, Damian; Butcher, Wayne (XS) 6 v Reincke, Alex; Smith, Graham (N) 7; Buckby, Roger; Roe, Daniel (XS) 6 v Pope, Nathan; Reincke, Patrick (N) 4; Leeflang, Melanie; Fisher, Karen (XS) 6 v Falkenberg, Kylie; Hinderwell, Vicki (N) 2; Polito, Jayne; Molloy, Heidi (XS) 7 v Crowhurst, Annie; Marschall, Gabrielle (N) 5.

Division Two

Willaston had a bye; Kapunda

12-97 def 4-47 South Gawler White; Tod Street 9-82 def 7-77 Nuriootpa; South Gawler Blue v Lyndoch.

Division Three

Freeling v Willaston; Keyneton had a bye; Lyndoch 10-95 def 6-75 Virginia; Willaston United 10-78 def 6-62 Vine Vale.

Division Two Boys

Lyndoch Blue 0-0-19 def by 6-6-42

Willaston; Angaston White 1-1-25 def by 5-5-39

Freeling; Trinity College 4-4-40 def 2-2-30 Angaston Blue; Nuriootpa

v Lyndoch Gold; Vine Vale

1-1-14 def by 5-5-40 Xavier Saints.

Division One Girls

Tod Street 3-3-31 def by 3-3-33 Willaston United; Kapunda 2-2-26 def by 4-4-35 Lyndoch.

Division Two Girls

Trinity College 0-0-23 def by 6-6-43 Xavier Saints; Angaston 4-4-39 def 2-2-24.

Barossa & Light Tennis Association Junior Results

Division Three:

Tanunda Black 4-4-28 def 2-2-20 Angaston; Tanunda White 2-2-23 def by 4-4-35 Tanunda Silver; Lyndoch 2-2-20 def by 4-4-30 Kapunda; Nuriootpa had the bye.

Division Four:

Kapunda Red 2-2-24 def by 4-4-32 Lyndoch; Vine Vale Green 3-3-26 def 3-3-23 Kapunda Black; Marananga 3-3-24 def by 3-3-28 Freeling; Angaston 4-4-33 def 2-2-15 Vine Vale White.

Division Five:

Vine Vale 3-3-29 def 3-3-28 Kapunda Black; Freeling 2-2-25 def by 4-4-33 Tanunda Black; Nuriootpa 6-6-36 def 0-0-10 Eden Valley-Keyneton; Kapunda Red 1-1-24 def by 5-5-34 Tanunda White.

Division Six:

Tanunda White 5-5-35 def 1-1-16 Vine Vale White; Tanunda Black 2-2-18 def by 4-4-30 Angaston; Kapunda 0-0-9 def by 6-6-36 Vine Vale Green; Nuriootpa 5-5-31 def 1-1-20 Lyndoch.

Division Seven (Green Ball):

Angaston White 2-2-26 def by 4-4-29; Nuriootpa; Eden Valley-Keyneton 1-1-14 def by 5-5-33 Freeling Red; Angaston Blue 5-5-33 def 1-1-18 Kapunda; Vine Vale White 3-3-24 def by 3-3-29 Tanunda; Freeling Blue 6-6-36 def 0-0-23 Vine Vale Green.

Barossa and Light night

Monday night red:

Monday’s matches were cancelled due to the Australia Day public holiday.

Monday night white/blue:

Monday’s matches were cancelled due to the Australia Day public holiday.

Wednesday night red:

Round 13 : Match Fixers 10-67 def Toyota Cruisers 2-29; Tanunda Downunder 8-56 def Gibsonwines南京夜网 4-47; Hermansberg 9-68 def Angaston Panthers 3-45; Lyndoch Leftovers 9-63 def Chasers 3-45.

Wednesday night white/blue: Round 13 : Mixers 7-64 def The Whackits 5-58; Manooknas 7-55 def Tiggers 5-41; VVTC Bottles 10-70 def Angaston Blues 2-37; Rebels 10-62 def What A Racquet 2-31; The Bye 12-72 def Space Cadets 0-14.

This story Administrator ready to work first appeared on Nanjing Night Net.